Faury: wojna handlowa to przegrana każdej strony

opublikowano: 16-05-2019, 11:42

Dyrektor generalny Airbusa Guillaume Faury ostrzegł, że jakakolwiek dalsza eskalacja napięć handlowych zaszkodzi firmom lotniczym i kosmicznym na całym świecie, w tym największemu konkurentowi, Boeingowi, donosi Reuters.

Napięcia handlowe są napięciami przegranych po obu stronach - powiedział Faury, komentując  groźby Stanów Zjednoczonych odnośnie nałożenia ceł na szereg towarów z Unii Europejskiej w ramach transatlantyckiego sporu  o nielegalne wsparcie zarówno dla Airbusa, jak i Boeinga.

Guillaume Faury, dyrektor generalny koncernu Airbus
fot. Bloomberg

Dodał, że Airbus wykorzystuje opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, aby „przygotować się na wszystkie scenariusze”.

Najgorszy były brexit bez umowy – twierdzi menedżer.

Ostrzegł także przed działaniami prawnymi przeciwko Niemcom w związku z zakazem eksportu broni do Arabii Saudyjskiej, który zakłócił realizację umowy o bezpieczeństwie na granicy z królestwem znad Zatoki Perskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane