Czytasz dzięki

FBI ostrzega firmy przed sfałszowanymi wynikami testów pracowników na COVID-19

opublikowano: 15-04-2020, 06:29

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze ostrzegło tamtejsze firmy, przed fałszywymi wynikami testów na koronawirusa mających potwierdzać infekcję COVID-19 u pracowników. W wyniku nielegalnych działań pracowników, firmy mogą ponieść wysokie straty.

W opublikowanym w ostatnich dniach raporcie FBI sugeruje, by pracodawcy powinni bacznie analizować dokumentację przekazywaną przez pacjentów, u których ponoć wykryto infekcję koronawirusem, gdyż może być ona sfałszowana.

Koronawirus 2019-nCoV
Zobacz więcej

Koronawirus 2019-nCoV REUTERS/Dado Ruvic/Forum

Jako przykład podano przypadek z marca, w którym pracownik pracujący dla niezidentyfikowanej „krytycznej firmy produkcyjnej” poinformował kierownictwo, że ma dodatni wynik testu na Covid-19, przedstawiając dokumentację z placówki medycznej. Reagując na to zagrożenie, firma zmuszona była do zamknięcia produkcji, wstrzymania dostaw, przeprowadzenia kosztownej dezynfekcji i wysłania kilku najbliższych współpracowników na kwarantannę. Późniejsza kontrola dostarczonych dokumentów ujawniła, że są one sfałszowane. FBI szacuje, że firma straciła ponad 175 tys. USD w postaci utraconej produktywności. Koszty osobiste poniósł też jeden z współpracowników „oszusta”, który zdecydował się wynająć na czas kwarantanny oddzielne mieszkanie by nie narażać członków rodziny, ponosząc wydatki związane z czynszem.

Jak donosi CNN, opisany w raporcie FBI przypadek jest jednym z serii oszustw dokonywanych przez pracowników udających, że mają koronawirusa, a które narażają pracodawców na wysokie, dodatkowe koszty.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNN

Polecane