FCA: nie było kontaktu z Great Wall Motor ws. przejęcia

Marek Druś
opublikowano: 21-08-2017, 12:42
aktualizacja: 21-08-2017, 12:43

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) poinformował, że chiński Great Wall Motor nie kontaktował się z nim jak dotąd w sprawie przejęcia, donosi Reuters.

Agencja wcześniej w poniedziałek informowała, że przedstawiciel chińskiej firmy potwierdził iż jest ona zainteresowana przejęciem FCA. Włosko-amerykański koncern podkreślił jednocześnie, że jest obecnie zaabsorbowany wprowadzaniem pięcioletniego planu biznesowego.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że szef FCA, Sergio Marchionne szuka partnera lub nabywcy siódmego na świecie producenta aut, którego wartość szacowana jest na prawie 20 mld USD. Umożliwiłoby to na zapanowanie nad rosnącymi kosztami, a także spełnienie wymagań wynikających z coraz ostrzejszych regulacji dotyczących emisji spalin. Pozwoliłoby również na większą aktywność  w opracowaniu technologii aut elektrycznych i autonomicznych.

Great Wall Motor to największy chiński producent SUV-ów. Jego wartość szacuje się na ok. 16 mld USD.

- Naszym strategicznym celem jest stanie się największym na świecie producentem SUV-ów – powiedział serwisowi  Automotive News rzecznik chińskiej spółki. – Przejęcie Jeepa, globalnej marki w segmencie SUV, pozwoliłoby nam osiągnąć nasz cel szybciej i lepiej niż na własną rękę – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / FCA: nie było kontaktu z Great Wall Motor ws. przejęcia