FCA rozważa wydzielenie Maserati i Alfa Romeo

opublikowano: 23-08-2017, 15:24
aktualizacja: 23-08-2017, 15:26

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) rozważa wydzielenie z grupy marek Maserati i Alfa Romeo oraz produkcji podzespołów, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Wydzielenie z grupy, czyli sprzedaż części lub całości akcji obu luksusowych marek i skoncentrowanie się bardziej na rynku masowym uczyniłoby FCA bardziej atrakcyjnym dla potencjalnego partnera, twierdzą źródła agencji.

Wartość Maserati i Alfa Romeo szacuje się nawet na 7 mld EUR, a Magneti Marelli i pozostałego biznesu podzespołów wyceniane jest na nawet 5 mld EUR. 

Dyskusje wśród członków władz FCA trwają, wciąż rozważane są różne opcje, podkreślają źródła Bloomberga. Ostatecznej decyzji nie należy oczekiwać do początku 2018 roku.

Niedawno głośno było o zainteresowaniu przejęciem całości lub części FCA potwierdzonym przez chińską spółkę  Great Wall Motor.

- W momencie jasnego wyrażenia zainteresowania przez Great Wall częścią lub całością Fiat Chrysler uwaga przesuwa się z wyników na potencjalną wartość po podziale – napisali w środę Dominic O’Brien i Stuart Pearson,  analitycy Exane BNP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu