FCA uznało największą giełdę kryptowalut za niemożliwą do nadzorowania

opublikowano: 25-08-2021, 19:11

Brytyjski nadzór finansowy FCA uznał, że nie jest w stanie objąć nim Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut, donosi Yahoo Finance.

- Biorąc pod uwagę dotychczasowe zaangażowanie tej firmy, FCA uważa iż nie jest w stanie efektywnie jej nadzorować – poinformowała brytyjska instytucja. – To budzi szczególne obawy w związku z udziałem firmy w globalnej grupie, która oferuje skomplikowane i bardzo ryzykowne produkty finansowe, stanowiące znaczące ryzyko dla konsumentów – dodała.

Rzecznik Binance powiedział Yahoo Finance, że spółka w pełni dostosowała się do wymagań FCA. Jest także gotowa rozwiązać wskazane problemy.

FCA twierdzi jednak, że Binance miał zaoferować regulowane usługi swoim klientom kiedy decydował o swoim biznes planie i strategii. Do 23 czerwca nie poinformował o tym.

- Dlatego FCA uznało, że firma nie prowadzi obecnie regulowanej działalności i nie robiła tego przez ponad 12 miesięcy – poinformował nadzór.

W czerwcu, po tym jak FCA opublikowało ostrzeżenie, że Binance “nie ma zgody na podejmowanie żadnej regulowanej działalności w Wielkiej Brytanii” duże banki zablokowały klientom możliwość przelewania pieniędzy na giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane