FCh Dwory strategicznym partnerem PKN Orlen

opublikowano: 19-01-2007, 18:22

Firma Chemiczna Dwory zawarła Porozumienie o Współpracy Strategicznej z PKN Orlen. Zobowiązała się w nim na zasadach umowy przedwstępnej do sprzedaży PKN najpóźniej do 30 czerwca 2007 roku należących do niej 49 proc. udziałów w spółce Etylobenzen Płock. Cena nabycia udziałów będzie równa wysokości wkładu FCh Dwory. PKN ma już 51 proc. udziałów Etylobenzen Płock.

Firma Chemiczna Dwory zawarła Porozumienie o Współpracy Strategicznej z PKN Orlen. Zobowiązała się w nim na zasadach umowy przedwstępnej do sprzedaży PKN najpóźniej do 30 czerwca 2007 roku należących do niej 49 proc. udziałów w spółce Etylobenzen Płock. Cena nabycia udziałów będzie równa wysokości wkładu FCh Dwory. PKN ma już 51 proc. udziałów Etylobenzen Płock.

W zawartym Porozumieniu o Współpracy Strategicznej spółki wyrażają zamiar kontynuowania wieloletniej współpracy. Warunkiem jego podpisania było zawarcie przez FCh Dwory i PKN umów handlowych: na dostawę i odbiór etylobenzenu, na dostawę i odbiór butadienu oraz na dostawę i odbiór produktu o nazwie frakcja C4. Umowa na dostawę i odbiór produktu o nazwie frakcja C4 została zawarta na okres piętnastu lat od dnia jej zawarcia. Jej szacunkowa wartość wynosi ok. 68 mln zł. Umowy na dostawę etylobenzenu i butadienu mają łączną wartość 8,5 mld zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane