Fed i JP Morgan Chase ratują Bear Stearns

14-03-2008, 15:47

Fed z Nowego Jorku i JPMorgan Chase ratują Bear Stearns. Akcje banku inwestycyjnego taniały w pierwszych minutach sesji nawet o 50 proc.

Wiadomość pojawiła się tuż przed rozpoczęciem piątkowych notowań. JP Morgan ma udzielić 28 dniowej pożyczki Bearn Sterans w związku z kłopotami jakie ma on z płynnością. Nie wiadomo, jaka kwota wchodzi w grę. Rynek przyjął tą wiadomość bardzo źle, bo Bear Stearns mógłby pożyczyć pieniądze na aukcji Fed 27 marca. To, że musi to robić w trybie natychmiastowym odebrano jako potwierdzenie obaw, co do stanu jego finansów. Inwestorów wystraszyło także tempo, w jakim pogorszyła się sytuacja banku. Kilka dni temu prezes Bear Stearns w CNBC zapewniał, że kondycja finansowa spółki jest dobra. Akcje banku tanieją mocno mimo iż pojawiły się plotki, iż sprawa może skończyć się przejęciem Bear Stearns przez JP Morgan Chase.

Bear Stearns latem ubiegłego roku informował o bankructwie dwóch funduszy hedgingowych. Był to początek dużej korekty na rynkach akcji.
MD, AP


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fed i JP Morgan Chase ratują Bear Stearns