Fed natchnął inwestorów na całym świecie

Marek Wierciszewski
opublikowano: 05-11-2010, 00:00

W Azji we wzrostach przewodziły spółki nastawione na eksport do USA oraz zależne od cen surowców. Papiery Canona zyskały 3 proc., a niewiele mniej zarobili akcjonariusze BHP Billiton. Wzrosty w Europie wspierały lepsze od prognoz dane o koniunkturze w sektorze usługowym strefy euro.

Po otwarciu w USA byki jeszcze powiększyły zdobycze. Wobec determinacji Fed do wsparcia gospodarki nastrojów popsuć nie mogły nawet słabsze dane makro. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w zeszłym tygodniu o 20 tys., do 457 tys., podczas gdy spodziewano się jedynie niewielkiego przyrostu.

Wzrosty cen surowców na giełdzie w Londynie ciągnęły w górę sektor surowcowy. Freeport, największy na świecie notowany na giełdzie producent miedzi, podskoczył o prawie 2 proc. Zdaniem Standard Chartered, hossa na rynku rudego metalu jeszcze potrwa, a przyczynią się do tego ogromne zapotrzebowanie ze strony Chin oraz ograniczenia po stronie podażowej. Z kolei o 7 proc. zwyżkował Qualcomm. Spółka opublikowała lepsze od oczekiwań rynku prognozy wyników na bieżący kwartał. Spośród 379 emitentów z SP 500, którzy do tej pory opublikowali wyniki z ostatniego kwartału, prognozy analityków pobiło 70 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fed natchnął inwestorów na całym świecie