Czytasz dzięki

Fed ogłosił szczegóły 2,3 bln USD wsparcia dla gospodarki

opublikowano: 09-04-2020, 14:52

Rezerwa Federalna ogłosiła nowe programy pożyczkowe i zwiększyła już istniejące, co pozwoli udostępnić 2,3 bln USD wsparcia dla gospodarki USA.

W wydanym oświadczeniu szef Fed, Jerome Powell powiedział, że bank centralny próbuje zapewnić tak dużą pomoc i stabilność jak to możliwe w okresie kiedy gospodarka jest zamknięta z powodu pandemii.

Głównym elementem ogłoszonych w czwartek działań jest udostępnienie nowych 600 mld USD w ramach programu “Main Street Lending Fund” skierowanego do średnich firm. Będą mogły pożyczać na 4 lata ze spłatą kwoty głównej i odsetek odłożoną o rok. Udzielaniem pożyczek zajmą się banki, które zatrzymają 5 proc. pożyczki, a resztę sprzedadzą podmiotowi stworzonemu przez Fed i Departament Skarbu.

Kolejnym rozwiązaniem uruchomionym w czwartek jest zakup przez bank centralny za łącznie 500 mld USD dłużnych papierów krótkoterminowych bezpośrednio od stanów, hrabstw i miast.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane