"Minutes": Polityka Trumpa może doprowadzić do rychłej podwyżki stóp

aktualizacja: 22-02-2017, 20:22

Kolejna podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych może nastąpić już niebawem, wynika z opublikowanego właśnie protokołu z posiedzenia Komitetu Federalnego ds. Otwartego Rynku (FOMC).

Podczas ostatniego posiedzenia FOMC, które odbyło się w dniach 31 stycznia – 1 lutego, omawiano szczegółowo wpływ niższych podatków, nowych regulacji oraz wyższych wydatków krajowych zapowiadanych przez nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

To było pierwsze posiedzenie FOMC od czasu przejęcia urzędu przez nowego prezydenta po wygranych wyborach w listopadzie 2016 r. W protokole ani razu nie pada nazwisko prezydenta, jednak często pojawiają się odniesienia do jego programu.

Członkowie Komitetu wskazywali na lepsze nastroje w biznesie oraz przewidzieli, że skok wzrostu gospodarczego w odniesieniu do proponowanych przez Trumpa zmian może skłonić Rezerwę Federalną do działania.

- Wielu uczestników spotkania wyraziło pogląd, że mogłoby być słusznym podniesienie stopy funduszy federalnych stosunkowo szybko, jeśli dane o miejscach pracy i inflacji będą zgodne lub lepsze od obecnych oczekiwań – czytamy w protokole.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Minutes": Polityka Trumpa może doprowadzić do rychłej podwyżki stóp