Fed powinien przyczynić się do zwyżek na Wall Street

Reuters
31-01-2002, 14:22

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie od zwyżek, ponieważ na środowym posiedzeniu amerykański bank centralny - Fed, pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie sugerując tym samym, że w jego ocenie gospodarka zaczęła się już odradzać. Takiego zapewniania potrzebowało Wall Street, które od dwóch dni zmagało się pytaniami na temat wia

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie od zwyżek, ponieważ na środowym posiedzeniu amerykański bank centralny - Fed, pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie sugerując tym samym, że w jego ocenie gospodarka zaczęła się już odradzać.

Takiego zapewniania potrzebowało Wall Street, które od dwóch dni zmagało się pytaniami na temat wiarygodności raportów amerykańskich spółek.

Powodem do niepokoju stało się przede wszystkim bankructwo Enronu, ale ostatnio także inne spółki zaczęły przyznawać się do manipulowania raportami.

W czwartek inwestorzy czekają na kilka danych makro, przede wszystkim zaś na tygodniowy raport o bezrobociu, oraz informacje na temat dochodów i wydatków osobistych.

Analitycy przewidują, że w ubiegłym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła do 387.000 z 376.000 tydzień wcześniej.

Ekonomiści przewidują, że w grudniu konsumpcja osobista wzrosła o 0,3 prcoent po spadku o 0,1 procent w listopadzie. Wydatki spadły prawdopodobnie o 0,1 procent po 0,7-procentowym spadku w listopadzie.

Kontrakty terminowe na Nasdaq wzrosły o 12,5 punktu, do 1.554 punktów. Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 1,2 punktu do 1.116,5 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P

Puls Biznesu

Inne / Fed powinien przyczynić się do zwyżek na Wall Street