Fed zdecyduje o przebiegu sesji na Wall Street

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-04-2021, 13:51

Można z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, że na ostateczny wynik środowych notowań na amerykańskich giełdach wpływ będzie miała reakcja inwestorów na decyzję i komunikat po zakończeniu dwudniowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych.

fot. Bloomberg

O ile nie oczekuje się żadnych zmian w poziomie stóp procentowych, inwestorzy mają jednak nadzieję na potwierdzenie przez Fed utrzymania dotychczasowej ultraliberalnej polityki pieniężnej, mimo sygnałów rosnącej presji inflacyjnej. Wcześniej już Fed kilkakrotnie deklarował, że nie zmieni swojego nastawienia, dopóki nie nastąpi „znaczący dalszy postęp” odnośnie maksymalnego zatrudnienie i realizacji 2-proc. celu inflacyjnego.

Na razie zachowanie kontraktów terminowych na indeksy nie jest jednoznaczne. Około godziny 13:40 futures na indeks DJ IA spadały o 0,09 proc. Zniżkowały też futures na Nasdaq tracąc 0,07 proc. W górę z kolei szła wycena kontraktów na S&P500 o 0,1 proc.

Z zaplanowanych na dzisiaj publikacji danych makro warto wspomnieć o saldzie obrotów towarowych w lutym (oczekuje się wzrostu deficytu do 87,5 mld USD) oraz o odczycie z rynku paliw. W jego przypadku prognoza zakładał wzrost zapasów ropy w USA o 0,4 mln baryłek w zeszłym tygodniu.

W przedsesyjnym handlu tanieją udziały Microsoftu. Inwestorzy z dużą rezerwą podeszli lepszych niż zakładano wyników pierwszego kwartału. W wycenie uwzględniają jednak ryzyko wynikające z jednorazowego charakteru części składników wpływających na zyski.

Dużym zainteresowaniem cieszą się natomiast papiery Alphabet, spółki matki Google. Drożeją w handlu elektronicznym o ponad 5 proc. To zasługa rekordowego zysku, już drugi kwartał z rzędu i zapowiedzi programu skupu akcji własnych o wartości 50 mld USD. Żeby jednak nie było tak słodko, firma ostrzegła o spodziewanym spowolnieniu wykorzystania i sprzedaży reklam po tym jak ludzie powrócą do aktywności po okresach blokad.

Wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów może też mieć wzrost rentowności papierów skarbowych, ci negatywnie przekłada się przede wszystkim na wyceny akcji ciężkich, technologicznych spółek.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane