Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej da odpowiedź do poniedziałku

PAP
opublikowano: 26-01-2008, 17:45

Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej ma do poniedziałku dać odpowiedź, czy akceptuje propozycje rządu dotyczące celników - powiedział w sobotę PAP wiceszef federacji, Jacek Staniszewski.

"Obecnie nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie przeprowadziliśmy jeszcze konsultacji" - powiedział.

Poinformował, że federacja składa się z 18 związków regionalnych. "Jako federacja umówiliśmy się z ministerstwem, że do poniedziałku damy odpowiedź. Wszystkie autonomiczne związki muszą udzielić odpowiedzi, czy akceptujemy to, co zaproponował rząd, czy przystępujemy do protestu" - powiedział.

Przypomniał, że po trwających około 12 godzin rozmowach z rządem strony nie podpisały porozumienia, został natomiast opublikowany komunikat z proponowanymi rozwiązaniami.

Rząd proponuje m.in. 500 zł podwyżki brutto od 1 stycznia 2008 roku oraz zwiększenie ochrony prawnej i docelowe zrównanie warunków pracy służby celnej z warunkami innych służb mundurowych. Propozycje to będą wdrażane, kiedy celnicy wrócą do pracy. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane