Fer nadal nie rezygnuje z giełdy

Lesław Kretowicz
08-11-2001, 00:00

Spółka Fer z Buku koło Poznania, zajmująca się projektowaniem i dystrybucją odzieży damskiej, nie rezygnuje z giełdowego debiutu. W maju KPWiG dopuściła 3,15 mln akcji do obrotu publicznego. Publiczna emisja akcji miała się odbyć w połowie tego roku, a pozyskane środki miały posłużyć m.in. do rozbudowy sieci dystrybucji.

— Spółka nie zrezygnowała z emisji akcji i nadal przygotowuje debiut. Jednak konkretny termin jest uzależniony od sytuacji gospodarczej oraz poprawy koniunktury na parkiecie i w branży — tłumaczy Jarosław Wesołek, wiceprezes Fer.

Giełdowy debiut projektanta mody mogą przybliżyć dobre wyniki finansowe, osiągnięte w III kwartale. O ile od lipca do września 2000 r. Fer zarobił na czysto 105 tys. zł, to w analogicznym okresie tego roku wynik netto sięgnął 971 tys. zł. Spółce udało się też zwiększyć obroty o 30 proc. — do 8,36 mln zł.

— Wyniki są pochodną bardzo dobrej sprzedaży jesiennej kolekcji Fer Collection i Even. Powinny one zachęcić do zainwestowania w akcje naszej spółki — mówi Jarosław Wesołek.

Produkty Fer są sprzedawane za pośrednictwem 1000 sklepów w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lesław Kretowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fer nadal nie rezygnuje z giełdy