Feralco tworzy spółkę z Rokitą

Anna Bytniewska
opublikowano: 19-04-2004, 00:00

Szwedzi tworzą spółkę z Rokitą. Rozmawiają także o powiązaniach kapitałowych z trzema innymi polskimi partnerami.

Wejście do Unii staje się impulsem dla inwestorów z branży chemicznej. Ich listę uzupełnia teraz szwedzka firma Feralco — producent koagulantów do uzdatniania ścieków, wody i wykorzystywanych w przemyśle papierniczym.

Krok po kroku

Pierwszy krok Szwedzi mają już za sobą. W ubiegłym roku kupili Zakłady Chemiczne Złotniki we Wrocławiu. Teraz nadszedł czas na utworzenie spółki z Zakładami Chemicznymi Rokita, która zajmie się produkcją koagulantów w Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie). Inwestor pod szyldem Feralco Rokita chce zmodernizować i rozbudować istniejącą instalację oraz uruchomić linię produkcji koagulantów glinowych. Na tym nie koniec.

— Rozmawiamy obecnie z trzema strategicznymi partnerami na temat współpracy. Negocjacje są na etapie uzgadniania koncepcji rozwoju, metod współpracy i określania zasad. Zakładamy utworzenie do pięciu spółek na terenie Polski — mówi Jerzy Kowalski, dyrektor zarządzający Feralco Polska.

Z syntezą po drodze

Feralco jest zainteresowane inwestycjami na terenie parków technologicznych, tworzonych wokół zakładów wielkiej syntezy chemicznej.

— Interesuje nas kooperacja z producentami koagulantów lub z wytwórcami surowców do ich produkcji — dodaje Jerzy Kowalski.

Feralco jest gotowe zainwestować w pierwszym roku po zawarciu umowy 30 mln zł na modernizację lub budowę nowych linii produkcyjnych.

— Ta kwota nie obejmuje kosztów zakupu akcji bądź udziałów w spółce lub zorganizowanej części produkcyjnej przedsiębiorstwa — podkreśla Jerzy Kowalski.

Feralco powstało w 2001 r. Ma zakłady produkcyjne w Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Feralco tworzy spółkę z Rokitą