Feralne 0,001 zł pogrążyło oferenta

Jolanta Sierżan
opublikowano: 15-03-2004, 00:00

Zaokrąglenie oferty o jedną tysięczną złotego przyczyniło się do tego, że Medicus stracił kontrakt.

Sprawa firmy Medicus Aparatury Medyczne M. Mazur z Wrocławia, jaka trafiła na wokandę Urzędu Zamówień Publicznych (UZP), z pewnością przejdzie do historii.

Otóż program Excel zaokrąglił oferowaną cenę usługi z 340 000,009 zł do 340 000,01 zł. I w ten sposób firma straciła zamówienie Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Jednostka Badawczo-Rozwojowa w Rabce na dostawy zestawu do badań polisonograficznych. Jej oferta wygrała, ale różnicę w cenie wykorzystał Ma-Je–R z Warszawy. Zakwestionował wybór i zaokrąglenie jako błąd w cenie oferty. Zamawiający uznał protest.

Medicus złożył odwołanie do Prezesa UZP. Uzbroił się też w opinię Departamentu Prawnego UZP wyjaśniającą, co może być traktowane za błąd w obliczeniu ceny, a co za oczywistą omyłkę, którą zamawiający może poprawić.

Firma popełniła jednak fatalny błąd. Werdykt zabrzmiał: odwołanie odrzucone wobec braku protestu do zamawiającego na odrzucenie oferty. Dostawca lub wykonawca wnosi protest do zamawiającego, a potem odwołanie do Prezesa UZP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jolanta Sierżan

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Feralne 0,001 zł pogrążyło oferenta