Czytasz dzięki

Ferrari Lennona znów pod młotek

AD
opublikowano: 17-05-2013, 00:00

Słynne niebieskie ferrari 330GT 2+2 Coupe, które John Lennon kupił zaraz po zdobyciu prawa jazdy, będzie wystawione na aukcji domu Bonhams w lipcu.

Zobacz więcej

FOT. BLOOMBERG

O ile właściciel znów się nie wycofa. Przedsprzedażowa wartość auta szacowana jest na 180-220 tys. GBP (336 tys. USD), choć Lennon kupił je w 1965 r. za 6,5 tys. Eksperci twierdzą, że przy szalonym dniu może pójść nawet za równowartość 10 mln USD. Cenę podbija nie tylko słynny właściciel, historia wozu i jego doskonały stan techniczny (w latach 90. przeszło dogłębną renowację), ale też sytuacja na rynku takich dóbr. — W tej chwili mamy prawdziwy szał na ferrari — przyznaje John Collins, diler z południowej Anglii. Jego zdaniem, powodem są zarówno nowicjusze, jak i zwykli spekulanci. 12 lipca na Bonhams Goodwood Festival w Chichester będą mieli niebywałą gratkę. Niebieskie ferrari, opiewane przez słynnego beatlesa w piosenkach, już raz było wystawione na sprzedaż — w lutym 2011 r., jednak jego obecny właściciel — według dilerów znany kolekcjoner i kierowca Paul Vestey — wycofał je, bo „był do niego zbyt przywiązany”. Sam John Lennon przejechał nim jedynie 32 tys. km, a auto po jego śmierci było przemalowane na czerwono. Do pierwotnego wyglądu powróciło w latach 90.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane