Ferrari zwiększa produkcję

opublikowano: 13-12-2017, 07:54
aktualizacja: 13-12-2017, 07:59

Ferrari, legendarna włoska marka luksusowych samochodów sportowych zwiększy produkcję by sprostać rosnącemu z roku na rok popytowi, donosi Bloomberg.

Marka wydzielona z koncernu Fiat Chrysler Automobiles w 2016 r. zamierza podwoić liczbę zmian w montażu do dwóch dziennie  w 2018 r. Związane jest to z szybszym o rok niż zakładano osiągnięciem docelowego celu produkcyjnego na poziomie 9 tys. pojazdów rocznie.

Ferrari
fot. Bloomberg

Wzrost produkcji jest częścią planu szefa spółki, Sergio Marchionne, mającego na celu zwiększenie zysków poprzez rozszerzenie oferty Ferrari, przy jednoczesnym zachowaniu ekskluzywności modeli o wartości przekraczającej 200 tys. USD. 

Na początku przyszłego roku Marchionne ma przedstawić nową strategię średnioterminową. Będzie to jego ostatnia taka procedura jako szefa firmy.

Plan ma obejmować m.in. produkcję pierwszego modelu SUV Ferrari, przy zakładanym celu wytwarzania na poziomie 10 tys. aut, który do tej pory pozwalał na korzystanie z mniej restrykcyjnych przepisów dotyczących zużycia paliwa. Podejmowane działania mają umożliwić podwojenie zysku operacyjnego do około 2 mld EUR do 2022 r.

W ubiegłym miesiącu firma podniosła zwoją prognozę zysku na 2017 r. Wyrównany zysk przed opodatkowaniem, odsetkami i amortyzacją ma wynieść około 1 mld EUR.

Notowania akcji Ferrari wzrosły już ponad dwukrotnie od debiutu na nowojorskiej giełdzie w październiku 2015 r. Tegoroczna aprecjacja na poziomie 83 proc. stawia spółkę na czele rankingu najbardziej zyskownych papierów spośród amerykańskich koncernów motoryzacyjnych z kapitalizacją rzędu 20,1 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane