Ferrovial i Budimex porządzą na Stadionie Narodowym

EG
opublikowano: 04-03-2013, 16:33

Zarejestrowana w zeszłym roku spółka FB Serwis zadba o utrzymanie techniczne największej warszawskiej areny sportowej.

Spółka może i młoda, ale stoją za nią silne marki. Należy do hiszpańskiego Ferrovialu (który ma w niej 51 proc. udziałów) oraz do Budimeksu (49 proc.), który sam jest własnością hiszpańskiego giganta budowlanego.

W ramach trzyletniej umowy o wartości 4,3 mln zł netto FB Serwis będzie utrzymywał instalacje elektryczne, grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne, wodno–kanalizacyjne oraz nadzorował automatykę budynkową. Z zakresu umowy zostały wyłączone instalacje przeciwpożarowe, z którymi stadion miał ostatnio problemy oraz sieci telekomunikacyjne, a także rozsuwany dach. Kibice nie będą więc mogli obwiniać FB Serwisu deszcze, podobne do tego, który przerwał mecz Polska-Anglia w październiku zeszłego roku.

FB Serwis to odpowiedź Hiszpanów, którzy są właścicielami Budimeksu, na trudną sytuację branży budowlanej w Polsce. Usługi facility management Ferrovial świadczy już m.in. w Europie, USA, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. W Polsce firma zamierza rozwijać działalność w obszarze gospodarki odpadami i utrzymania dróg. Już teraz obsługuje odcinki autostrad A4 i A1 w całorocznym systemie „utrzymaj standard” i drogi krajowe na południu kraju, gdzie głównym zadaniem jest utrzymanie przejezdności w okresie zimowym.

FB Serwis jest też odpowiedzialny za utrzymanie techniczne Szpitala Rydygiera w Krakowie i zapewnienie efektywności energetycznej dla budynków użyteczności publicznej w Warszawie i Łodzi. Łączna wartość zdobytych kontraktów to blisko 100 mln zł brutto. Spółka jest na końcowym etapie negocjacji nowych projektów utrzymania technicznego obiektów przemysłowych i handlu detalicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Ferrovial i Budimex porządzą na Stadionie Narodowym