Fiat Chrysler wydzieli Magneti Marelli

opublikowano: 05-04-2018, 13:58
aktualizacja: 05-04-2018, 13:59

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ogłosił w czwartek plany dotyczące biznesu podzespołów i części zamiennych Magneti Marelli. Wydzieli spółkę, a jej akcje rozda akcjonariuszom Fiata.

Rada dyrektorów koncernu zgodziła się, aby zarząd FCA opracował plan i przeprowadził wydzielenie Magneti Marelli do odrębnej spółki.

Zobacz więcej

Fiat Chrysler Automobiles

Reuters/Forum

 - Wydzielenie spodziewane jest do końca 2018 roku lub początku 2019 roku i oczekiwane jest, że akcje Magneti Marelli notowane będą na giełdzie w Mediolanie – głosi komunikat.

Prezes Sergio Marchionne uważa, że taka operacja pozwoli FCA skupić się na swojej podstawowej działalności i umocni pozycję finansową koncernu. 

Z informacji na stronie internetowej FCA wynika, że Magneti Marelli ma w Polsce 6 zakładów produkcyjnych, w których pracuje ponad 3 tys. osób. W 4 zakładach znajdujących się w Sosnowcu produkowane są m.in. lampy i reflektory samochodowe, systemy wydechowe, zderzaki oraz systemy zasilania paliwem i zbiorniki. W Bielsku-Białej produkowane są elementy zawieszenia i amortyzatorów.

- Komponenty wytwarzane przez Magneti Marelli w Polsce trafi ają w 58% do modeli FCA (Fiat Panda, 500, 500X, 500L, Tipo, Abarth 500, Lancia Ypsilon, Jeep Renegade, Maserati Levante, Fiat Ducato), a w 42% do modeli innych producentów samochodowych - informuje FCA.

Magneti Marelli ma także oddział handlowy Magneti Marelli Aftermarket ,zajmujący się sprzedażą części zamiennych oraz urządzeń diagnostycznych. Posiada on własną sieć warsztatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu