Fiat stracił w oczach inwestorów

RB
opublikowano: 02-04-2009, 00:00

Standard Poor’s ostro ściął rating producenta aut. Powód — chce ratować Chryslera.

Standard Poor’s ostro ściął rating producenta aut. Powód — chce ratować Chryslera.

Fiat, największy włoski koncern motoryzacyjny, chcąc uratować Chryslera, trzeciego producenta aut w USA, porywa się z motyka na słońce — uważają analitycy Standard Poor’s.

— Fiat ma słabą pozycję finansową. Alians z ocierającym się o bankructwo Chryslerem jeszcze pogorszy tę sytuację — uważa Barbara Castellano, analityk agencji.

W efekcie rating długoterminowego długu dla włoskiego giganta został obniżony do poziomu BB+, czyli najwyższego poziomu "śmieciowego".

— Będziemy obserwować sytuację i niewykluczone, że dojdzie do kolejnej obniżki — zaznacza Barbara Castellano.

Chrysler, kontrolowany przez Cerberus Capital Management, fundusz private equity, dostał 30 dni od specjalnego rządowego zespołu na dogadanie się z Fiatem. Jeśli dojdzie do aliansu, otrzyma od rządu 6 mld USD. Jeśli jednak nie dojdzie do porozumienia, grozi mu odcięcie od państwowej pomocy finansowej, co będzie oznaczało bankructwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy