Fiat w coraz lepszej kondycji, ale chce zwolnić 7,5 tys. osób - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-10-2005, 11:16

Poprawia się sytuacja finansowa przeżywającego ostatnio poważne trudności włoskiego koncernu Fiat - informuje w czwartek dziennik "Il Giornale". Według gazety firma przygotowuje się do zwolnienia 7500 osób w swych zakładach za granicą.

Poprawia się sytuacja finansowa przeżywającego ostatnio poważne trudności włoskiego koncernu Fiat - informuje w czwartek dziennik "Il Giornale". Według gazety firma przygotowuje się do zwolnienia 7500 osób w swych zakładach za granicą.

W artykule nie wspomniano o polskiej fabryce Fiata, ale z przekazywanych wcześniej informacji wynika, że jej dobrze oceniana załoga będzie miała niedługo więcej pracy.

"Il Giornale" pisze o ostrożnym optymizmie, z jakim dyrekcja zaczęła wreszcie patrzeć w przyszłość, ponieważ udało się zmniejszyć straty i wszystko wskazuje na to, że bilans za 2005 roku zamknie się lepszym wynikiem niż przypuszczano.

"Świadczy to o tym, że zastosowana terapia przynosi rezultaty, choć potrzebna jest nowa drastyczna kuracja odchudzająca" - podkreśla włoski dziennik informując, że Fiat przygotowuje się do zwolnienia w przyszłym roku 7500 pracowników w swoich zagranicznych filiach. Redukcje, zaznacza się, dotyczyć będą szystkich dziedzin działalności koncernu, nie tylko sektora motoryzacyjnego, który powoli odrabia straty ostatnich lat.

Według źródła, cytowanego przez gazetę "zwolnienia zostaną przeprowadzone w najbardziej możliwy humanitarny sposób".

W artykule na temat planów włoskiego giganta nie wymieniono polskiej fabryki Fiata, która - co warto zauważyć - wymieniana jest zawsze w czołówce najlepszych zagranicznych zakładów, zasługujących na miano wizytówki firmy.

Jednocześnie dziennik twierdzi, że już na początku listopada Fiat ma podpisać zapowiadany wcześniej kontrakt z Fordem w sprawie wspólnej produkcji małych miejskich samochodów - Forda Ka i nowej "pięćsetki". Nowe auto Fiata ma być produkowane właśnie w Tychach.

Sylwia Wysocka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane