FIFA zażąda zmiany ustawy - prasa

23-01-2007, 07:39

Gdyby FIFA zdecydowała się zawiesić Polskę, to zażąda nie tylko przywrócenia starego zarządu PZPN, ale także zmiany ustawy, która pozwala na wprowadzenie komisarza do związku - wynika z nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej".

Gdyby FIFA zdecydowała się zawiesić Polskę, to zażąda nie tylko przywrócenia starego zarządu PZPN, ale także zmiany ustawy, która pozwala na wprowadzenie komisarza do związku - wynika z nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej".

W poniedziałek do Polskiego Związku Piłki Nożnego pierwszy raz wkroczył ustanowiony przez ministra sportu kurator - Andrzej Rusko. FIFA i UEFA natychmiast ogłosiły, że go nie uznają. Dla obu organizacji władzę w polskim futbolu nadal sprawuje zawieszony zarząd związku i prezes Michał Listkiewicz - przypomina dziennik.

Czas gra na niekorzyść Lipca - wykluczenia polskiej reprezentacji z walki o Euro żaden fan futbolu ministrowi nie wybaczy. Zwłaszcza po jesiennych wygranych z Portugalią i Belgią. Nowy trener kadry Leo Beenhakker nadał grze kadry świeży styl, Polacy stali się faworytami w grupie. Holender nie zabiera głosu, ale w piłkarskim środowisku nikt nie ukrywa, że jest nerwowo.

"Na razie reprezentacja przygotowuje się normalnie. W końcu stycznia wyjeżdża na zgrupowanie do Hiszpanii. Nikt jednak nie wie co będzie dalej" - mówi były szkoleniowiec reprezentacji, członek zawieszonego zarządu PZPN Jerzy Engel. Eliminacyjne mecze z Azerbejdżanem i Armenią mają się odbyć 24 i 28 marca.

UEFA i FIFA ma jeszcze jeden zarzut do Polski - obecność w ustawie o sporcie zapisu o... możliwości wprowadzania przez rząd kuratora do związku piłkarskiego. W zeszłym roku z tego samego powodu FIFA zawiesiła mistrza Europy - Grecję. Cofnęła decyzję po 10 dniach, gdy grecki parlament zajął się poprawkami w ustawie.

W polskim rządzie nikt nie zdaje sobie sprawy z problemu. W poniedziałek w ministerstwie "Gazeta Wyborcza" dostała informację, że minister zajmie się ustawą "może we wtorek". Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że UEFA i FIFA będą żądały od polskich władz nie tylko odwołania komisarza, ale i wprowadzenia nowelizacji gwarantującej, że minister nigdy więcej podobnego ruchu nie zrobi.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / FIFA zażąda zmiany ustawy - prasa