Figurka kupiona na wyprzedaży garażowej sprzedana na aukcji za 2,1 mln USD

opublikowano: 25-03-2019, 14:23

Wykonana z brązu figurka Buddy, którą właścicielka kupiła w 1997 roku za 100 USD na wyprzedaży garażowej, została właśnie sprzedana na aukcji Sotheby’s za 2,1 mln USD.

Kobieta, której danych nie ujawniono, kupiła 22 lata temu figurkę na wyprzedaży garażowej na przedmieściach amerykańskiego St. Louis. Dwa lata temu przyniosła ją do wyceny podczas kręcenia programu telewizyjnego poświęconego antykom. Okazało się, że miała w domu skarb, bo figurka jest antykiem mającym 1000 lat. Dowiedziała się, że figurka może być warta nawet 100 tys. USD. W rzeczywistości dużo więcej. Sotheby’s ustalił jej szacowaną wartość na 80 tys. USD. Po trwającej tylko siedem minut aukcji, która odbyła się w Nowym Jorku, licytowana cena stanęła na 2,1 mln USD. Specjalizująca się w wycenie antyków firma Waterhouse nie jest tym zaskoczona. Podkreśla, że na podobne przedmioty jest duży popyt ze strony bogatych Chińczyków i prawdopodobnie właśnie tam trafiła figurka Buddy.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy