Filar: Nie ma podstaw do oczekiwania obniżek stóp procentowych

Internet Securities
opublikowano: 12-07-2006, 09:15

Nie ma żadnych podstaw do tego, żeby w najbliższym czasie oczekiwać obniżek stóp procentowych, powiedział w środę Dariusz Filar, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Nie ma żadnych podstaw do tego, żeby w najbliższym czasie oczekiwać obniżek stóp procentowych, powiedział w środę Dariusz Filar, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

„Nie ma żadnych podstaw w tej chwili do oczekiwania obniżki stóp procentowych, natomiast jak będzie wyglądała trajektoria dalszej polityki pieniężnej – to zależy od tego, co pokaże model NBP” – powiedział Filar w wywiadzie dla radia PiN.

„Prace intensywne już trwają, natomiast od początku przyszłego tygodnia w intensywny sposób będzie z nim zapoznawana Rada Polityki Pieniężnej” – dodał.

W tym roku RPP dwukrotnie obniżała stopy procentowe – łącznie o 0,5 pkt proc. w przypadku głównej stopy referencyjnej, która wynosi obecnie (od 1 marca) 4,00%.

Credit Suisse do końca 2007 roku spodziewa się dwóch podwyżek stóp procentowych o 25 pb. do poziomu 4,5%

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu