Filipek o warunkach poparcia rządu przez Samoobronę

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 31-10-2005, 13:57

Samoobrona uzależnia poparcie rządu Kazimierza Marcinkiewicza od programu, który przedstawi. Wiceszef partii Krzysztof Filipek zapowiedział, że jeżeli rząd PiS będzie realizował program Platformy Obywatelskiej, to nie może liczyć na głosy Samoobrony.

Samoobrona uzależnia poparcie rządu Kazimierza Marcinkiewicza od programu, który przedstawi. Wiceszef partii Krzysztof Filipek zapowiedział, że jeżeli rząd PiS będzie realizował program Platformy Obywatelskiej, to nie może liczyć na głosy Samoobrony.

Wiceszef Samoobrony przypomniał, że Kazimierz Marcinkiewicz cały czas zabiega o wejście do koalicji PO. Dlatego też uważa za bardzo prawdopodobne, że ugrupowania przedstawią wspólny program. Świadczy o tym chociażby zapowiedź, że w rządzie będzie między inymi Zbigniew Religa - powiedział Krzysztof Filipek.

Poseł Samoobrony zapewnił, że jego ugrupowanie jest zainteresowana jedynie programem rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Poseł podał kilka elementów, które chciłaby usłyszeć podczas expose premiera. Chodzi miedzy innymi o renegocjację traktatu akcesyjnego, paliwo rolnicze, a w sferze socjalnej o wprowadzenie minimum socjalnego. Poseł Filipek podkreślił, że jeśli te elementy nie znajdą się w programie, to Samoobrona nie będzie miała o czym rozmawiać z rządem Marcinkiewicza. Krzysztof Filipek podkreślił, że między Samoobroną a PiS-em nie toczą się żadne rozmowy na temat ewentualnej koalicji. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane