Filipińczycy kupili dwa biurowce Silesia Business Park za 59 mln EUR

opublikowano: 04-12-2018, 09:18

Skanska Polska sprzedała dwa biurowce Silesia Business Park w Katowicach za 59 mln EUR pochodzącemu z Filipin ISOC Group, donosi serwis Emerging Europe.

Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w Skanska podkreślił, że to pierwszy klient spółki z Filipin. Biurowce C i D Silesia Business Park mają łącznie 24,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Obecnie są zajęte już w 72 proc., głównie przez firmy technologiczne i IT.

- Grupa ISOC inwestuje w Polsce, szczególnie w Katowicach, ponieważ wzmacnia to dążenie firmy do rozwoju technologii i innowacji – wyjaśnił Michael Cosiquien, szef ISOC Group. – Dzięki dynamicznie rozwijającemu się rynkowi BPO i BSC, dobrze wykształconej sile roboczej, już istniejącej dobrej infrastrukturze oraz jakości międzynarodowych inwestorów, Katowice są najważniejszym wejściem ISOC na rynek europejski – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, emerging-europe.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu