Czytasz dzięki

Filipiny potwierdzają śmierć byłego partnera biznesowego Wirecard

ARŻ
opublikowano: 13-08-2020, 13:10

Filipińskie ministerstwo sprawiedliwości potwierdziło śmierć Christophera Bauera. To jedna z kilku osób, wobec których prowadzono dochodzenie ws. wielomiliardowego oszustwa w niemieckiej firmie płatniczej, pisze Reuters.

Były pracownik Wirecard, a następnie partner biznesowy firmy, zmarł 27 lipca z przyczyn naturalnych w szpitalu w Manili w wieku 44 lat. Jego ciało poddano kremacji. Christopher Bauer był jedną z osób, wobec których toczy się śledztwo prowadzone przez filipińskie organy ścigania w sprawie skandalu księgowego.

Filipiny zostały połączone z aferą Wirecard, kiedy niemiecka firma twierdziła, że ​​brakujące środki zostały zdeponowane w dwóch filipińskich bankach, co według nich nie jest prawdą.

Filipiny były również powiązane z Wirecard za pośrednictwem byłego dyrektora operacyjnego Jana Marsalka, który został zarejestrowany jako wjeżdżający do kraju 23 czerwca, a następnie wyjeżdżający do Chin dzień później, mniej więcej w okresie, gdy pojawiły się pierwsze wieści o skandalu w firmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane