Finał rozmów Tele2 i TP SA na temat WLR w przyszłym tygodniu

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 03-10-2006, 17:09

Rozmowy Tele2 i TTP SA ws. wprowadzenia usługi hurtowego zakupu abonamentu powinny się zakończyć za tydzień.

Rozmowy Tele2 i Telekomunikacji Polskiej na temat terminu wprowadzenia usługi hurtowego zakupu abonamentu (WLR) powinny się ostatecznie zakończyć we wtorek za tydzień, poinformował agencję ISB Karol Wieczorek, rzecznik prasowy Tele2.

„Sprawa nadal jest otwarta do przyszłego wtorku. Z rozmów wynika, że ostateczne decyzje w jedną albo w drugą stronę zapadną w przyszłym tygodniu” – powiedział Wieczorek.

Między innymi od wyników rozmów między Tele2 a TP SA Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) uzależnia nałożenie na TP SA kary za brak wdrożenia usługi hurtowego zakupu abonamentu. Prezes UKE Anna Streżyńska mówiła kilka dni temu, że jest skłonna zaakceptować jeszcze mniej więcej miesięczne opóźnienie we wdrożeniu WLR przez TP SA. Jeżeli opóźnienie będzie większe zagroziła TP SA karą sięgającą nawet 3% jej przychodów. W 2005 roku jednostkowe przychody TP SA wyniosły 12,2 mld zł, zatem 3% tej kwoty to 366 mln zł.

Lipcowa decyzja UKE, miała umożliwić Tele2 już od połowy września kupowanie abonamentu od TP SA po cenach hurtowych i odsprzedawać je klientom po cenach detalicznych.

Poza karami za niewdrożenie usługi WLR TP SA grozi też Tele2. Zdaniem Tele2, Telekomunikacja Polska celowo opóźnia wdrożenie tej usługi.

Operator zapowiadał, że jeżeli na spotkaniu władz Tele2 i Telekomunikacji Polskiej obie firmy nie dojdą do porozumienia w sprawie hurtowego zakupu abonamentu, to w przyszłym tygodniu Tele2 wystąpi wobec TP SA o zapłatę kar umownych. Według wyliczeń Tele2 na 26 września kary wynosiły 82 mln zł. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Finał rozmów Tele2 i TP SA na temat WLR w przyszłym tygodniu