Finansiści: powrót normalności na europejskich rynkach akcji w 2021 roku

opublikowano: 25-11-2020, 08:47

Finansiści oczekują, że europejski rynek akcji znajdzie się znów w pobliżu historycznego maksimum w przyszłym roku dzięki optymizmowi wynikającemu ze szczepionek na COVID-19 oraz poprawie nastrojów i zysków firm, poinformował Reuters powołując się na wynik przeprowadzonego sondażu.

Ankietowani przez agencję w ostatnich tygodniach menedżerowie funduszy, stratedzy i brokerzy prognozują wzrost paneuropejskiego indeksu rynków akcji STOXX 600 do 430 pkt. w 2021 roku. To prawie 11 proc. więcej niż wynosiła wartość indeksu na zamknięciu w poniedziałek i niewiele mniej niż wynosił jego historyczny rekord z lutego tego roku. To także aż 60 proc. powyżej minimum STOXX 600 z marca.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w jego poprzednim sondażu finansiści prognozowali wzrost indeksu do 375 pkt. w grudniu i 410 pkt. rok później. Obecnie STOXX 600 wynosi 392 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane