Finisz notowań na azjatyckich parkietach rozczarował

WST
05-10-2007, 08:34

Na zakończeniu piątkowej sesji w Azji indeksy zachowywały się mieszanie, choć przez większą cześć dnia dominowały na  parkietach wzrosty. Finisz notowań szczególnie mógł rozczarować w Tokio, Seulu i  na Tajwanie. Bardzo pozytywne wrażenie pozostawiła natomiast po sobie sesja w  Hongkongu.

Wahania nastrojów w głównej mierze były zasługą zmiany trendu na ropie. Jej notowania rosły pierwszy raz od pięciu dni, a towarzysząca temu dynamika aprecjacji była nadspodziewanie silna. Bez przeszkód cena baryłki ropy przeskoczyła ponownie poziom 81 USD. Z miejsca wzmogło to popyt na walory spółek rafineryjno-paliwowych. Wśród beneficjentów znalazły się papiery PetroChina, które w Hongkongu drożały grubo ponad 3,5 proc.

Wzmacniały się również notowania koncernów surowcowych. Wśród nich udany dzień mieli akcjonariusze BHP Billiton, branżowego numeru "1". Straty z dwóch tygodni zaczęły w końcu odrabiać akcje Zijin Mining, operatora największej chińskiej kopalni złota. Słabnący dolar wzmógł popyt na złoto.

Słabo za to spisywały się spółki z sektora technologicznego. To zasługa m.in. informacji spółki Casio Computer, producenta telefonów i aparatów. Firma zredukowała prognozę finansową. Kurs akcji spadał najmocniej od 32 lat.

Do spadków w tym sektorze przyłożył się także Hynix Semiconductor. Brokerzy, w tym Daewoo Securities stwierdzili, że wyniki spółki w trzecim kwartale rozminą się z prognozami rynkowymi, z powodu znacznej obniżki cen chipów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Finisz notowań na azjatyckich parkietach rozczarował