Finnair: Od wiosny więcej lotów z Polski do Finlandii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2006, 17:59

Dwa zamiast jednego lotu dziennie z Warszawy od Helsinek oraz uruchomienie nowego połączenia z Krakowa do fińskiej stolicy - zapowiedziały na wiosnę fińskie linie lotnicze Finnair.

Dwa zamiast jednego lotu dziennie z Warszawy od Helsinek oraz uruchomienie nowego połączenia z Krakowa do fińskiej stolicy - zapowiedziały na wiosnę fińskie linie lotnicze Finnair.

Fiński przewoźnik, który uruchomił połączenia Warszawa-Helsinki i Helsinki-Warszawa w 1973 roku, dotychczas obsługiwał raz dziennie przedpołudniowe loty łączące stolice Polski i Finlandii. W 2005 r. Finnair przewiózł na tej trasie ponad 50 tys. pasażerów, co stanowiło wzrost o ok. 5 proc. w porównaniu z danymi z poprzednich lat.

"Zwiększenie częstotliwości lotów pomiędzy Helsinkami i Warszawą ma wspierać +azjatycką strategię+ Finnair (uruchamianie kolejnych lotów przewoźnika do Azji - PAP), poprzez tworzenie dogodnych połączeń pomiędzy Polską i siedmioma miastami w Chinach i Japonii, do których lata Finnair" - wyjaśnił cytowany w komunikacie przekazanym we wtorek PAP, Petteri Kostermaa, przedstawiciel fińskiego przewoźnika współodpowiedzialny za strategię i zarządzanie firmą.

Jak ocenił Kostermaa, Polacy zyskają na uruchomieniu nowych połączeń, ponieważ dodatkowy lot do i z Helsinek da im możliwość dogodnej przesiadki na loty Finnair do krajów azjatyckich.

Dodatkowe połączenie Warszawa-Helsinki zostanie uruchomione 26 marca i będzie obsługiwane we wtorki, środy, czwartki, piątki i w niedziele. W te same dni będą się odbywać loty z Helsinek.

Połączenie Helsinek z Krakowem ma być na razie połączeniem sezonowym, obsługiwanym przez Finnair od 13 kwietnia do 1 października. Loty z Krakowa do Helsinek odbywać się będą w czwartki i niedziele; również w te dni samolot będzie leciał do Finlandii.

Pracownica fińskiego przewoźnika w Warszawie powiedziała we wtorek PAP, że decyzja Finnair o ewentualnym przedłużeniu okresu obsługiwania połączenia Kraków-Helsinki będzie uzależniona od zainteresowania podróżnych.

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w 2005 r. polskie lotniska obsłużyły ponad 10,3 mln pasażerów w ruchu regularnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane