Finowie zamykają zakład w Polsce

PAP
opublikowano: 02-12-2011, 18:40

Centrala fińskiego koncernu papierniczego Metsa Tissue w Espoo poinformowała w piątek o zakończeniu produkcji w zakładzie w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą do kwietnia 2012 r. Pracę straci 140 osób.

Powodem wstrzymania produkcji w zakładzie jest przestarzała infrastruktura, która wymagała dużych nakładów inwestycyjnych. Prezes Metsa Tissue Hannu Kottonen stwierdził, że "ponieważ nasi klienci w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii mogą być zaopatrywani dzięki innym naszym zakładom w Polsce, Słowacji oraz Niemczech, decyzja o zamknięciu zakładu, choć niełatwa, była jednym rozsądnym wyjściem".

Firma poinformowała, że "natychmiast podjęto rozmowy z przedstawicielami pracowników".

Jednocześnie poinformowano, że rozważane są dwa warianty wykorzystania zakładu w Konstancinie-Jeziornej, które były przedstawiane w 2010 r. Chodzi o to, że na jego terenie mogłoby powstać centrum logistyczne (magazyny) lub zabudowa mieszkaniowa.

Firma Metsa Tissue podtrzymuje również wcześniejsze zapowiedzi modernizacji swojej papierni w Krapkowicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Finowie zamykają zakład w Polsce