Firma Bońkowski otwiera nowy salon sprzedaży Opla

Ryszard Gromadzki
29-06-2001, 00:00

Firma Bońkowski otwiera nowy salon sprzedaży Opla

Jeden z największych dealerów General Motors w regionie wielkopolskim — firma Bońkowski — otwiera 1 lipca w Sadach koło Poznania nowy salon sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych marki Opel. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł. Firma liczy, że w tym roku sprzeda 600 różnych modeli samochodów Opla.

Kamień węgielny pod budowę nowego salonu samochodowego w Sadach, jednego z największych dealerów Opla w Wielkopolsce — firmy Bońkowski, został wmurowany 25 maja 2000 roku i po 13 miesiącach — 1 lipca 2001 — zostanie uroczyście otwarty. Wartość inwestycji wyniosła ponad 7 mln zł. W nowym salonie zatrudnienie znajdzie 100 pracowników.

Z Baranowa do Sadów

Dotychczas Witold Bońkowski miał swój salon sprzedaży w Baranowie koło Poznania.

— Ten obiekt stawał się z biegiem lat zbyt ciasny i przestawał spełniać wymagania stawiane dealerom samochodów Opel przez koncern General Motors. Dlatego zdecydowaliśmy się na nową inwestycję — tłumaczy Witold Bońkowski, prezes zarządu i właściciel firmy.

Kubatura nowego obiektu wyniesie ponad 14,3 tys. m sześc. Wewnątrz salonu sprzedaży zmieści się 20 aut (w starym salonie w Baranowie tylko 5). Poza tym obiekt obejmuje kilkanaście stanowisk serwisu wyposażonych w narzędzia do diagnostyki i napraw samochodów.

— W naszej nowej siedzibie znajdzie się też komis aut używanych i parking na około 200 samochodów — mówi Witold Bońkowski.

Po podpisaniu w listopadzie 2000 roku umowy dealerskiej z General Motors na sprzedaż samochodów dostawczych Opel, Witold Bońkowski oferuje obecnie wyłącznie auta tej marki.

Zdaniem Witolda Bońkowskiego, firma powinna sprzedać do końca 2001 roku 600 samochodów Opel różnych modeli.

30 lat na rynku

Firma Bońkowski została założona w 1969 roku. Przez 20 lat działała jako warsztat mechaniki samochodowej. W 1989 roku firma opatentowała pierwsze na świecie stanowisko do naprawy nadwozi samochodowych wszelkich typów i marek. Technologia określana jako U-200 zwróciła uwagę przedstawicieli koncernu General Motors podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1990 roku. Zaowocowało to podpisaniem umowy z koncernem, na mocy której Witold Bońkowski został w 1991 roku autoryzowanym dealerem General Motors. W 2000 roku spółka uruchomiła leasing firmowy. Firma ma na koncie 5 tys. sprzedanych samochodów, ponad 20 tys. napraw powypadkowych i ponad 100 tys. napraw serwisowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Firma Bońkowski otwiera nowy salon sprzedaży Opla