Firma Cobi zainwestuje w mieleckiej SSE 22 mln zł

PAP
opublikowano: 16-08-2013, 16:37

22 mln zł zainwestuje producent klocków i gier dla dzieci spółka Plastic Factory Cobi na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) w Mielcu (Podkarpackie). Dzięki inwestycji pracę znajdzie co najmniej 15 osób.

Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką strefą, dla firmy jest to już trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE.

Zgodnie z uzyskanym pozwoleniem, firma zamierza do 2018 r. uruchomić produkcję nowych zestawów klocków z elektroniką.

Firma Cobi powstała w 1987 r. obecnie jest jednym z największych w Europie Wschodniej producentem klocków konstrukcyjnych; spółka zajmuje się także importem i dystrybucją zabawek innych producentów. W Mielcu znajduje się zakład produkcyjny firmy, jego powierzchnia to 27,5 tys. m kw. Pracuje w nim ponad 300 osób.

W 2013 roku ARP udzieliła już prawie 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały inwestycje w wysokości ok. 260 mln zł i utworzenie ponad 440 miejsc pracy.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 20 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory prawie 250 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Firma Cobi zainwestuje w mieleckiej SSE 22 mln zł