Firma DST miała rekordowe przychody

ZŁO
14-02-2007, 00:00

18 nowych kontraktów, wzrost przychodów o 25 proc. i największe wdrożenie systemu HR  w 2006 r. To wynik DST w minionym roku.

18 nowych kontraktów, wzrost przychodów o 25 proc. i największe wdrożenie systemu HR w 2006 r. To wynik DST w minionym roku.

DST, firma specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu systemów zarządzania zasobami pracowniczymi przedsiębiorstw, podsumowała miniony rok. Liczba kontraktów zawartych przez spółkę w 2006 r. — 18 — była wyższa o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego. 100 proc. wdrożeń dotyczyło migracji klientów DST z dotychczas używanych modułów kadrowo-płacowych do BaaN HR i AX People — autorskich rozwiązań firmy. Projekty dotyczyły wdrożenia rozwiązań HR zarządzających łącznie ponad 15 tysiącami pracowników. W 2006 r. DST zanotowała przychody rzędu 4 mln zł, o 25 proc. wyższe niż w roku poprzednim. Wiodącymi klientami DST były duże firmy. Ponad 60 proc. kontrahentów stanowili przedstawiciele branży produkcyjnej, co trzecim nabywcą BaaN HR i AX People w 2006 r. były firmy usługowe.

— Rynek wdrożeń modułów HR w Polsce w 2006 r. rozwijał się niezwykle dynamicznie. Jednak analizując zapotrzebowanie, jakie sygnalizują nasi potencjalni klienci, to rok 2007 może okazać się rekordowy. Coraz bardziej zauważalną tendencją staje się migracja użytkowników systemów HR, którzy decydują się na rozwiązania sprawdzone, rezygnując ze standardowych komponentów wchodzących w skład wykorzystywanych systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem — twierdzi Krzysztof Sromek, prezes DST.

Przykładem tego typu migracji jest największy projekt wdrożeniowy minionego roku w zakresie HR w kraju prowadzony na zlecenie Mittal Steel, światowego lidera rynku stali w jego polskim oddziale.

— Kontrakt na wdrożenie systemu BaaN HR autorstwa DST jest prawdopodobnie pierwszym, w którym stalowy gigant, korzystający na całym świecie z rozwiązań SAP, zrobił wyjątek od tej reguły i wybrał polskie rozwiązanie — twierdzi Krzysztof Sromek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Firma DST miała rekordowe przychody