Firma, która zbudowała Titanica, nie zostanie zlikwidowana

opublikowano: 01-10-2019, 12:02

Firma Harland and Wolff z Belfastu, która znalazła się pod zarządem administracyjnym w sierpniu, została uratowana przez inwestora, donosi Evening Standard.

Stocznia, w której powstał słynny transatlantyk Titanic, zatrudniała w czasach świetności nawet 30 tys. ludzi. Przez kolejne dekady jej pozycja jednak słabła i ostatnio Harland and Wolff zatrudniał tylko ok. 100 etatowych pracowników specjalizujących się w projektach energetycznych i inżynierii morskiej. W sierpniu spółka znalazła się pod zarządem administracyjnym z powodu bankructwa jej właściciela, norweskiego Dolphin Drilling. Przed likwidacją uratowała ją specjalizująca się w projektach infrastrukturalnych firma InfraStrata. Przejmie cały biznes Harland and Wolff oraz wszystkich pracowników, którzy nie zdecydowali się na dobrowolne odejście.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Harland and Wolff to znaczący składnik aktywów, a jego reputacja jednego z najlepszych wielozadaniowych zakładów produkcyjnych w Europie świadczy o wysoko wykwalifikowanym zespole w Belfaście – powiedział John Wood, prezes InfraStrata.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Evening Standard.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu