Firmy będą zatrudniać

IWA
opublikowano: 11-12-2017, 22:00
aktualizacja: 11-12-2017, 22:19

Pracodawcy optymistycznie podchodzą do planów zwiększania zatrudnienia w najbliższych trzech miesiącach.

 Z najnowszego kwartalnego raportu Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia wynika, że prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej plasuje się na poziomie +11 proc. To najwyższy wynik dla naszego kraju od czwartego kwartału 2010 r. Spośród 750 przebadanych pracodawców 14 proc. planuje wzrost całkowitego zatrudnienia, 7 proc. zamierza redukować etaty, a 77 proc. nie myśli o jakichkolwiek zmianach personalnych w najbliższym kwartale. — Według naszych badań i obserwacji prognozy w tej kwestii w poszczególnych branżach są mieszane, ale prawie w każdym sektorze odnotowujemy wzrost liczby ofert.

Jak każdego roku, w styczniu spadnie liczba rekrutacji do prac sezonowych, zwiększonych w czasie świąt. Rynek będzie jednak nadal przyjazny pracownikom — komentuje Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce.

11 proc. - o tyle zwiększył się odsetek firm prognozującyh zwiększenie zatrudnienia w sektorze handel detaliczny i hurtowy (w porównaniu z ubiegłym kwartałem). To branża o największym wzroście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu