Firmy bio-tech uratowały Nasdaq

Marek Druś
opublikowano: 17-06-2002, 00:00

Przez niemal całą piątkową sesję indeksy amerykańskich giełd znajdowały się po stronie spadków. Dopiero pod koniec notowań nastroje nieco się poprawiły.

W pierwszej części notowań na nastroje rynku największy wpływ miały wiadomości o nieoczekiwanym spadku wskaźnika nastrojów konsumentów w czerwcu oraz o zamachu bombowym w Karachi. Inwestorzy pozbywali się przede wszystkim akcji telekomów, szczególnie operatorów komórkowych. Przyczyniła się do tego wiadomość o niemal o połowę mniejszym niż oczekiwano kwartalnym wzroście liczby nowych abonentów czwartej spółki branży, Sprint PCS.

Pozytywne zakończenie notowań na Nasdaq to efekt rosnącego popytu na akcje spółek biotechnologicznych. Zdrożały m.in. Amgen i Biogen. Ten ostatni poinformował, że władze nie domagają się już powtórzenia badań nowego leku, lecz uzupełnienia dokumentacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Firmy bio-tech uratowały Nasdaq