Firmy IT windowały notowania akcji

Marek Druś, Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 05-12-2001, 00:00

Spółki technologiczne i telekomunikacyjne doprowadziły do zwyżek na europejskich giełdach. Nastroje poprawiły także ostatnie dane makro wskazujące na rosnący popyt w Wielkiej Brytanii i poprawiające się nastroje konsumentów we Francji.

Najsilniejszym parkietem okazał się Paryż. Wzrostom przewodziły akcje Cap Gemini E&Y, czołowego konsultanta informatycznego, które zyskały po wejściu na listę rekomendacji banku Goldman Sachs. Rosły ceny papierów Nokii i Ericssona. Możliwość poprawy wyników obu spółek w związku z kontraktem z Cingular Wireless zapowiedzieli analitycy UBS Warburg. Mocne były papiery produkujących procesory STMicroelectronics i Infineon, co odzwierciedla rosnące zainteresowanie branżą

W Niemczech mieszane nastroje panowały wśród producentów aut. Spadająca sprzedaż samochodów Chrysler w USA przeceniła nieco akcje DaimlerChrysler. Wzmógł się za to popyt na papiery BMW. W ten sposób rynek przyjął informację o zmianie na stanowisku szefa spółki w maju przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu