Firmy leasingowe sfinansowały aktywa warte ponad 31 mld zł

ISBnews
opublikowano: 21-10-2014, 10:01

Wartość aktywów sfinansowanych przez firmy z branży leasingowej wyniosła łącznie ponad 31 mld zł w okresie I-III kw. 2014 r., co oznacza wzrost o 27,4% w skali roku, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL).

"W sektorze ruchomości wartość umów (30,4 mld zł) była większa o 30,8%, w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Rynek nieruchomości pozostaje w strefie spadków (-45,7%) przy łącznej wartości nowych umów 594 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Na koniec września br. w strukturze finansowania ruchomości pojazdy stanowiły 63%. Wartość transakcji w odniesieniu do tego segmentu wyniosła 19 mld zł i była wyższa o 38,6% niż rok wcześniej, podano także.

Drugi pod względem znaczenia i wartości obszar - maszyn i urządzeń stanowił 32,9%, przy wartości nowych umów na poziomie 10 mld zł i 21% wzroście liczonym rok do roku.

"Kolejny kwartał upływający pod znakiem rosnącej sprzedaży firm leasingowych w obszarze ruchomości pokazał, że polski rynek inwestycji w dalszym ciągu potrzebuje zewnętrznego finansowania. Badania pokazują, że leasing uznawany jest przez polskich przedsiębiorców za instrument finansowy, bezpieczniejszy od kredytu – twierdzi tak 72 % 1 przedsiębiorców, którzy korzystają z leasingu" - skomentował wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL Wojciech Rybak, cytowany w komunikacie.

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) zrzesza 32 firmy leasingowe oraz Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, który ma specjalny status członka zbiorowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane