Firmy Trefl i Allcon budują w Sopocie hotel za 7 mln zł

Radoslaw Górecki
24-07-2001, 00:00

Firmy Trefl i Allcon budują w Sopocie hotel za 7 mln zł

Firmy Trefl i Allcon Investment realizują w Sopocie hotel Opera za 7 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Allcon. Inwestorzy szacują, że poniesione nakłady zwrócą się po 10 latach.

W Sopocie powstaje hotel Opera. Inwestorami są firmy Trefl i Allcon Investment. Inwestycja pochłonie 7 mln zł. Inwestorzy liczą, że zwróci się ona po 10 latach. Obiekt będzie miał powierzchnię około 1,6 tys. mkw. Inwestycja polega na rewaloryzacji zabytkowego budynku (dawny zespół Strzelnicy Miejskiej w Sopocie wpisany jest do rejestru zabytków).

Inwestor utrzymał pierwotne ukształtowanie okolicznych skarp, a na dawnym wale pasa strzelniczego został wykonany trakt spacerowy wzdłuż linii zabytkowego drzewostanu. Hotel Opera jest niewielki — może gościć 45 osób. W hotelu znalazła się restauracja z dwiema salami na mniej więcej 70 osób. Część rekreacyjna objęła pub ze stołami bilardowymi i sceną, na której mają odbywać się koncerty. Dwuczęściowa sala konferencyjna jest wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne.

Sergiusz Gniadecki, prezes Allcon Investment, twierdzi, że oferta hotelu skierowana jest głównie do wymagających klientów. Inwestor przyznaje, że hotelu nie zaplanowano z myślą o turystyce masowej.

Allcon Investment to firma inwestycyjna, należąca do grupy Allcon obok Allcon SA (firma wykonawcza budowlana) i Allcon Osiedla (firma deweloperska).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radoslaw Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Firmy Trefl i Allcon budują w Sopocie hotel za 7 mln zł