Firmy z Polski i Niemiec będą współpracować przy produkcji prochu

PAP
10-09-2008, 08:27

Produkujące proch strzelniczy Zakłady Produkcji Specjalnej w Pionkach i niemiecka firma Nitrochemie AG podpisały porozumienie o współpracy - poinformował we wtorek w Kielcach prezes Grupy Bumar, do której należą Pionki, Edward Nowak. Nitrochemie wchodzi w skład grupy Rheinmetall.

Dzięki umowie o współpracy w modernizacji polskiego zakładu, w Pionkach ma się rozpocząć produkcja nowoczesnego prochu do amunicji, co pozwoli polskiemu przemysłowi amunicyjnemu w dużym stopniu uniezależnić się od importu. Pionki będą mogły sprzedawać też swoje wyroby za granicą.

"Na całym świecie odbywa się konsolidacja przemysłu zbrojeniowego. Polski przemysł powinien się integrować z europejskim, nie wszystko musimy robić własnymi rękami. Integracja z europejskim przemysłem obronnym to nie tylko hasło zawarte w naszej strategii. Dzięki tej umowie, to fakt" -powiedział Nowak. Przypomniał, że Bumar zamierza skonsolidować polski przemysł obronny - obecnie w skład grupy wchodzi ok. 20 spółek, a zarząd Bumaru chce, by było ich ok. 40.

Do końca bieżącego roku Bumar zamierza utworzyć 7 grup produktowych, w tym grupę Bumar-Ląd, do której firma chciałaby włączyć Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach, produkujące transportery Rosomak, grupy Bumar-Amunicja, Bumar-Elektronika, Bumar-Marynarka i Bumar-Lotnictwo. Grupa chce się zarazem pozbyć udziałów w firmach działających poza branżą zbrojeniową - np. w zakładach Ursus i Fadroma. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Firmy z Polski i Niemiec będą współpracować przy produkcji prochu