Firmy z Pomorza pojadą na misje

MAG
31-03-2014, 00:00

Regionalni przedsiębiorcy mogą za darmo szukać partnerów. W drugim półroczu będą misje do Danii i Norwegii.

Firmy, które chcą znaleźć partnerów w Niemczech i Skandynawii, powinny zainteresować się działaniami Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (PARR).

— W dniach 1-3 kwietnia odbędzie się wyjazd pięciu firm z sektora ICT do Szwecji. Od 8 do 11 kwietnia firmy z branży odnawialnych źródeł energii pojadą do Niemiec. W planach na drugie półrocze są kolejne dwie misje gospodarcze — do Danii i Norwegii. Już dziś zachęcamy firmy z województwa pomorskiego do zgłaszania się do PARR do udziału w tych misjach — zachęca Bartosz Świtała, kierownik projektu. Agencja realizuje unijny projekt „Inwestuj w Pomorskie II — promocja atrakcyjności inwestycyjnej regionu województwa pomorskiego w krajach skandynawskich i Niemczech”. Przewiduje nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami, rozmowy kooperacyjne i wsparcie przy sformalizowaniu współpracy. PARR ma na niego 615 tys. zł.

— Obserwujemy wzmożone zainteresowanie inwestorów ze Skandynawii, zarówno pod kątem inwestowania w naszymregionie, jak i kooperacji z firmami polskimi. Jest wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii i technologii teleinformatycznych w krajach skandynawskich i w Niemczech, które można przenieść i wdrożyć na naszym terenie. Liczymy na owocną współpracę bilateralną wśród wyłonionych firm — mówi Mirosław Kamiński, prezes PARR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy z Pomorza pojadą na misje