Firma założona przez gwiazdę „Wielkich projektów” zrujnowała inwestorów

opublikowano: 18-10-2019, 07:49

Ludzie, którzy włożyli pieniądze w firmę założoną przez Kevina McClouda, gwiazdę telewizyjnego programu „Wielkie projekty”, stanęli przed perspektywą straty niemal całej inwestycji, donosi BBC.

280 osób zainwestowało łącznie 2,4 mln GBP w „mini obligacje” HAB Land Finance, firmy noszącej nazwę nawiązującą do Happiness Architecture Beauty, marki stworzonej przez McClouda. Pieniądze były potrzebne na realizację projektów budowlanych w Oxfordshire i Winchester. Telewizyjny gwiazdor przekonywał nabywców obligacji, że mogą liczyć na zwrot wysokości 8 proc. rocznie. Okazało się jednak inaczej. Zarówno HAB Land Finance, jak i jego właściciel, HAB Land, straciły płynność finansową i grozi im likwidacja. Już w sierpniu posiadacze „mini obligacji” HAB Land Finance dostali od firmy list, w którym poinformowała, że grozi im utrata nawet 97 proc. inwestycji. Kevin McCloud odszedł z obu firm już w marcu ubiegłego roku.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu