Fiskus łaskawy dla firm paliwowych

JK
opublikowano: 20-12-2007, 00:00

Ministerstwo Finansów wydłużyło termin legalizacji zbiorników paliw. Przedsiębiorcy mają czas do 31 grudnia 2008 r.

Ministerstwo Finansów wydłużyło termin legalizacji zbiorników paliw. Przedsiębiorcy mają czas do 31 grudnia 2008 r.

Dobra wiadomość dla producentów oraz hurtowników paliw silnikowych i olejów opałowych. Ministerstwo Finansów (MF) rozporządzeniem o rok przedłuży im termin tzw. metrologicznej legalizacji zbiorników nadziemnych i podziemnych. Firmy miały na to czas do końca tego roku, ale wiele z nich nie zdążyło. Resort finansów opracował więc projekt wydłużający ten termin z 31 grudnia 2007 r. do 31 grudnia 2008 r. Chodzi o tzw. składy podatkowe, czyli miejsca produkcji i magazynowania paliw, uprawniające do zawieszenia poboru podatku akcyzowego. Niewydłużenie terminu uniemożliwiłoby magazynowanie paliw i olejów w składach podatkowych, co sparaliżowałoby działalność firm, a nawet spowodowałoby utratę pozwoleń na prowadzenie składu podatkowego.

— Dzięki rozporządzeniu MF zapobiegnie poważnemu problemowi. Widocznie mało jest zalegalizowanych zbiorników, skoro resort postanowił dać firmom więcej czasu — mówi Krzysztof Flis, doradca podatkowy z kancelarii MDDP.

Składy podatkowe prowadzą także producenci alkoholi i papierosów. Szacuje się, że takowych może być w Polsce kilka tysięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane