Fiskus w pb.pl

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 17-11-2006, 00:00

Czytelników „PB”można o wiele podejrzewać, ale nie o sympatię do naszego drogiego fiskusa. Tymczasem zdarzył się cud, i to na dodatek wirtualny. W sondzie internetowej użytkownicy naszego portalu, a konkretnie 51 proc. głosujących, w ciągu trzech dni zdecydowali, że skarbówce należy się podwyżka, bo od jej skuteczności zależą wpływy do budżetu. Tym większe było zdziwienie piszącego te słowa, że po pierwszym dniu głosowania 66 proc. ankietowanych wskazywało, że podwyżka się nie należy, bo najpierw trzeba uprościć system podatkowy i zmniejszyć zatrudnienie w tej administracji.

 

„Cud”szybko się wyjaśnił. Otóż na stronie www.skarbowcy.pl, związkowego serwisu pracowników aparatu, pojawiło się wezwanie do głosowania na pb. pl. Za zainteresowanie związkowcom dziękujemy i zarazem gratulujemy organizacji działania. Ciekawi jesteśmy tylko, czy ta sprawność organizacyjna przełoży się na skuteczność w realnym świecie, w którym po obu stronach barykady stoją minister Gilowska (mocno trzymająca państwową kasę) oraz związkowcy (którzy próbują wyszarpać podwyżki). O planie działania tych ostatnich i możliwych skutkach dla szarego podatnika więcej piszemy na stronie 10.

 

Przy okazjitego sporu prosimy jednak nie zapominać o najważniejszym — nasz system podatkowy wymaga gruntownej reformy. Czytaj — uproszczenia. Czego i sobie, i państwu życzymy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu