Fitch oczekuje od rządu PiS-PO postępu w konsolidacji fiskalnej

Internet Securities
12-10-2005, 15:18

Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch oczekuje, że tworzony rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i Platformy Obywatelskiej (PO), który przyspieszy prace zmierzające do konsolidacji fiskalnej.

Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch oczekuje, że tworzony rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i Platformy Obywatelskiej (PO), który przyspieszy prace zmierzające do konsolidacji fiskalnej.

„Proces tworzenia rządu został opóźniony z powodu starcia obu partii w kampanii prezydenckiej, które potrwa do drugiej tury wyborów prezydenckich 23 października” – napisał Fitch.

„Obie partie nadal dzielą poglądy w sprawach gospodarczych, szczególnie w tempie dostosowywania fiskalnego, roli państwa, prywatyzacji, polityki pieniężnej i terminie przyjęcia euro” – czytamy dalej.

Agencja powtórzyła, że wszystkie działania nowego rządu – od przedstawienia strategii gospodarczej po konkretne rozwiązania – będą znajdowały się pod ścisłą obserwacją agencji.

„Perspektywa pozytywna oznacza, że istnieje większe prawdopodobieństwo podwyższenia ratingu długoterminowego zadłużenia w walucie, ale to zależy od planów nowego rządu, przedstawienia zwartych zamierzeń w dziedzinie gospodarki oraz ścieżki dalszych prac na konsolidacją fiskalną” – czytamy w raporcie.

Fitch poinformował także, że emisja obligacje denomoinowanych w dolarach o wartości 1-1,5 mld które zamierza wyemitować resor finansów w najbliższym czasie, dostaną zapewne rating równy ratingowi suwerennemu Polski, tj. „BBB+”.

„Ostateczny rating zostanie przyznany po otrzymaniu wszystkich dokumentów, które potwierdzą informacje otrzymane dotychczas” – czytamy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fitch oczekuje od rządu PiS-PO postępu w konsolidacji fiskalnej