Fitch utrzymał rating wsparcia BPH na liście obserwacyjnej z perspektywą negatywną

26-06-2007, 10:58

(ISB) Agencja ratingowa fitach Ratings utrzymała rating wsparcia Banku BPH, na poziomie "1", na liście obserwacyjnej z  perspektywą negatywną, podała agencja w komunikacie w poniedziałek.

"Rating wsparcia dla Banku BPH pozostaje na liście obserwacyjnej z perspektywą negatywną w związku z planowaną sprzedażą przez UniCredito Italiano UCI, A+/F1/perspektywa pozytywna) 71,03% udziału w pozostałej po wydzieleniu części Banku BPH, zgodnie z planem podziału opublikowanym w listopadzie 2006" - podano w komunikacie.

W kwietniu 2007roku GE Money uzyskał wyłączne prawo negocjowania zakupu udziałów UniCredit w pozostałej po wydzieleniu części Banku BPH. Jednak do tej pory transakcja podziału nie została zaaprobowana przez nadzór bankowy i wiążąca umowa sprzedaży nie została zawarta.

"W opinii Fitch, GE Money zapewni prawdopodobnie wsparcie wystarczające do uzyskania przez Bank BPH ratingu wsparcia na poziomie ‘1'. "Mimo to perspektywa negatywna odzwierciedla fakt, że po zawarciu transakcji sprzedaży rating może ulec obniżeniu lub pozostać niezmieniony, nie może natomiast zostać podwyższony" - czytamy dalej.

Do czasu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży między UniCredit i GE Money, rating wsparcia dla Banku BPH pozostanie na liście obserwacyjnej z perspektywą negatywną, odzwierciedlając ryzyko, że ostatecznym nabywcą Banku BPH może być inny bank o niższym ratingu. (ISB)

tom

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fitch utrzymał rating wsparcia BPH na liście obserwacyjnej z perspektywą negatywną