Flextronics produkuje drukarki 3D

MAG
opublikowano: 16-04-2014, 00:00

Zakład w Tczewie, który kiedyś wytwarzał telewizory, nastawia się na nowocześniejsze produkty.

Tczewska fabryka firmy Flextronics rozpoczęła produkcję drukarek 3D. Klientem amerykańskiego producenta elektroniki jest duńska firma założona w 2008 r., do niedawna start-up. To duży kontrakt, do którego realizacji Flextronics wykorzystuje obie hale produkcyjne: mechaniczną, gdzie odbywa się produkcja obudów i elementów metalowych, oraz PCBA, gdzie przygotowywana jest elektronika produktu. Zanim ruszyła produkcja, dział fabryki zajmujący się wdrażaniem nowości wspierał rozwój designu, proponował ulepszenia, stworzył prototyp drukarki 3D i przygotował go do masowej produkcji.

— Możliwość produkcji elektroniki oraz elementów metalowych w tej samej fabryce zapewnia naszym klientom oszczędności finansowe i czasowe, a także bezpieczeństwo — mówi Stanisław Motylski z Flextronics International Poland.

Drukarka 3D składa się z ponad 100 komponentów metalowych, 500 komponentów kupowanych i waży 139 kg. Flextronics produkuje w Tczewie systemy wideokonferencyjne, produkty dla przemysłów wydobywczego i telekomunikacyjnego. To jeden z dwóch zakładów koncernu w Polsce. Firma zatrudnia w Tczewie 3,5 tys. osób. Planuje budowę trzeciej hali w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Flextronics ściągnął do Polski kooperantów. W tym roku szwedzkiego PanLink, który kupił w Tczewie LRZ Commerce, spółkę zajmującą się montażem kabli. W ubiegłym roku inwestycję w Lęborku ogłosił Alteams, producent odlewów aluminiowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu